BEBEK BATTANİYESİ İÇİN NOEL BABA MOTİFİ

Bebek battaniyesi için noel baba motifi konum ile sizlere çok sevimli bir motiften bahsedeceğim. Minik bebeklerin soğuktan korunması için özel olarak hazırlanan battaniyelerde farklı desenlere sahip motifler kullanılıyor. Bu konumda ele alacağım noel baba motifi de hem sevimli, hem sıcak tutan bir bebek battaniyesi hazırlamak için konunun devamını inceleyebilirsiniz.

Noel babalı bebek battaniyesi yapımı için küçük boyutlarda noel baba şekli verilmiş motifler hazırlayın. Bebeğinizin büyüklüğü ve örmek istediğiniz battaniyesinin boyutuna göre sayısını kendiniz ayarlayabilirsiniz. Noel baba motiflerinin yapımı için beyaz, ten rengi ve kırmızı iplere ihtiyacınız olacak. Tığ olarak her hangi bir örgü tığı kullanabilirsiniz. Bu tığın seçiminde ya da iplerin seçiminde birbirleri ile kalınlıklarının uyumuna dikkat etmeniz gerekir.

Noel baba motifli bebek battaniyesi yapımı için ilk olarak zincirler ile daire yapın. Bu dairenin etrafını yarısı beyaz yarısı ten rengi ip ile olacak şekilde trabzan yapın. İkinci sırada hepsi beyaz olacak şekilde yine trabzan örün. Sonraki sırada sakalları için şekilli örgüye başlayın. Motifin sakal ve şapka kısmının yapılışını aşağıda vereceğim resme göre kendiniz belirleyebilirsiniz. En son olarak göz, burun kısmı da yapın ve motifleri birbirine ekleyin.

Noel babalı bebek battaniyesi yapımı sırasında ben çok eğleneceğinizi düşünüyorum. Bu bebek battaniyesini dilerseniz bir sevdiğiniz için ya da çeyizlik bebek battaniyesi olarak da hazırlayabilirsiniz. Aşağıda noel babalı bebek battaniyesi yapımı için gerekli olan aşamaların resimlerini bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

bebek-battaniyesi-için-noel-baba-motifi


FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir