BEBEK PATİĞİ TABANI NASIL YAPILIR?

Bebek patiği tabanı nasıl yapılır başlıklı konum ile annelerin en çok merak ettiği konulardan birini anlatmak istiyorum. Converse patik taban yapımı olarak da geçen bu taban yapımı için tığ işi örgü bilmek yeterlidir. Tığ ile hazırlanan her tür bebek patiğinin yapım aşamasında kullanılabilecek bebek patiği hazırlanışının anlatımını şimdi sizlerle paylaşıyorum.

Bebek patiği tabanı yapımı için ilk olarak bebeğinizin ayak boyutuna göre zincir çekin. Bu zincirlerin etrafını üçlü trabzanlar ile doldurun. Tek tarafını bitirdikten sonra dönerek diğer tarafına da trabzan işlemesi yapın. Bu şekilde 3 sıra her sırada dönme yerlerinde bir trabzana 2 trabzan batarak genişleterek örün. Dördüncü sırada ayak tabanının yarısında trabzan diğer yarısında sık iğne olacak şekilde örgüye devam edin.

Bebek patiği taban yapımı aşamalarında bebeğinizin ayak boyutuna ve örgü sıkılığınıza göre kendi trabzan sayılarınızı belirleyebilirsiniz. Yine trabzan sıra sayısı olarak da aynı şekilde bebek ayak boyutuna göre ayarlama yapabilirsiniz. Bebek patiği tabanı nasıl yapılır sorusunun cevabını resimli olarak almak için aşağıdaki sizlerle bir şema paylaşıyorum. Bu şemaya göre siz de bebeğiniz için patik yapımına başlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

bebek-patiği-taban-yapımı


FERMUARLI KOLAY CÜZDAN NASIL YAPILIR başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir