EVDE OYUN ÇADIRI YAPMAK

Evde oyun çadırı yapmak, küçük çocuğu olan annelerin aklına mutlaka gelmiştir. Kendilerine özel oyun alanları olmasını isteyen minik çocukları için evde kendi imkanları ile oyun çadırı yapmak isteyen annelere özel bu hoş çalışma benim de beğenimi kazandı. Her zaman bulunabilecek pratik malzemeler ile yapılan ev yapımı oyun çadırı çalışmasının şimdi sizlere detaylarını aktarıyorum.

Evde kolay çadır yapımı için 6 adet uzun ince çubuk, kalın ve dayanıklı bir ip, biri yarım daire, biri dikdörtgen şekillerde iki adet kumaş parçası yeterlidir. Bu malzemeleri kullanarak pratik bir şekilde çocuğunuz için oyun çadırı hazırlamanız mümkün. Çocuğunuzun akşamları da bu hoş çadıra vakit geçirebilmesi için kutlama ışıkları da denilen minik ışıklandırmalardan çadır içine yerleştirebilirsiniz.

Ev yapımı oyun çadırını ben ilk gördüğümde aklıma güzel bir uyku çadırı da olabileceği geldi. Siz de çocuğunuzun uyku problemi varsa bu şekilde bir çadır hazırlayıp içine küçük bir yer yatağı şeklinde yumuşak battaniye serip en sevdiği oyuncağı ile birlikte burada uyumasını sağlayabilirsiniz.

Evde oyun çadırı nasıl yapılır? sorusunun verdiğim bu yazımda anlatmak istediklerimi aşağıdaki resimlerde detaylı şekilde görebilirsiniz. Kısa sürede basit bir şekilde elde edebileceğiniz bu hoş oyun çadırını dilediğiniz şekilde süsleyip tasarlayabilirsiniz.

evde-oyun-çadırı-yapmak

source

Yorum yapın