İĞNE OYASI MUTFAK HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ

Çeyizlerin olmazsa olmazı havlular ve tabii ki havlu kenarlarıdır. Her genç kızın çeyizinde yer alan bu havluları ve kenarlarına artık mutfak havluları da eklenmiş durumdadır. Mutfak havlularına da havlu kenarları işlenerek ev içindeki erlerini almaktadır. Bu yazımızda iğne oyası havlu kenarı örnekleri paylaşıyoruz

İğne oyası havlu kenarı
İğne oyası havlu kenarı

İğne oyası ile yapılan mutfak havluları kenarları da birçok bayanın severek ve ilgiyle yaptığı el işlerinden biridir. Siz merak eden bayanlar için iğne oyası havlu kenarı yapılışını sizlerle paylaşacağız. Görsellerle ve açık anlatımla sizler de mutfak havlularınıza iğne oyasından havlu kenarı yapabilirsiniz.

 İğne Oyası Mutfak Havlusu Kenarları Nasıl Yapılır?

İğne oyası havlu kenarı
İğne oyası havlu kenarı
İğne oyası havlu kenarı
İğne oyası havlu kenarı

El işleri arasında en zahmetli ve zaman alıcı yere sahip olan el işlerinden biri olan havlu kenarları şatafatlı çeyizleri süsleyen ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok örgü çeşidiyle yapılan havlu kenarlarından iğne oyası ile yapılanlar en fazla yere sahip olanlardan biridir. İğne oyası havlu kenarlarının yanı sıra mekik oyası, nakış oyaları ve tığ işi havlu kenarları da çeyizlerde yer almaktadır.

Renk Renk Desen Desen Havlu Kenarı

İğne oyası havlu kenarı
İğne oyası havlu kenarı

İğne oyası mutfak havlusu kenarları genellikle renkli olarak işlenmektedir. Birçok desen ve figür de havlu kenarlarında sıklıkla kullanılmaktadır. İğne oyası mutfak havlu kenarı örneklerinde genellikle çiçek desenleri, geometrik desenler, otantik desenler yer yer kullanılmaktadır. Boncuk ve diğer el işi ürünlerinin kullanımı iğne oyası havlu kenarlarında sık rastlanılmaktadır. Sabit modellerin yanında sarkan modeller de sevilerek kullanılmaktadır.

Zahmetli İş, Şık Görüntü

İğne oyası havlu kenarı
İğne oyası havlu kenarı

İğne oyası kullanılarak yapılan mutfak havlu kenarlarının zahmetli ve oldukça zaman alıcı olduğunu söylememiz mümkündür. Fakat el işi yeteneği olan bayanların zorlanmadan yapabileceği modellerdir bunlar. Zahmetli olması aslında bu havlu kenarlarının değerini de arttırmaktadır. Şık görüntüsü de yaparken ki tüm zorlukları yok etmektedir. Günümüzde zaman alıcı bir iş olduğu için ücret ödeyerek yaptıranların da bir hayli fazla olduğu bilinmektedir. Fakat bizden size tasiye eğer elinizden geleceğine inanıyorsanız hem para harcamamak, hem de eğlenceli zaman geçirmek için kendiniz yapın havlu kenarlarınızı.

Çeyizlerde Mutfak Havlusu Kenarı Modasına Siz De Katılın

Havlu kenarları son zamanlarda hemen her çeyizde yerini almaya başlamıştır. Kullanılmayacak olsa bile çeyizin içinde havlu kenarı olması zengin görüntü sunmaktadır. Havlu kenarı örnekleri arasında sevilen bir yere sahip olan iğne oyasını sizler de yaparak çeyizinizi süsleyebilirsiniz. Dilerseniz bu modellerden yaparak sevdiklerinize de hediye edebilir, onları sevindirebilirsiniz.

Daha önceki yazılarımızdan;

İğne oyası havlu kenarı modelleri ve 2017 Havlu Kenarı Modelleri yazılarımıza tıklayabilirsiniz.

Resimleri büyük görmek için üstlerine tıklayabilirsiniz.

 

Yorum yapın