KOLAY KAPI SÜSÜ NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIM

Kapı süsleri son yıllarda daha fazla kullanılmaya başlanan aksesuarlardır. Bir eve daha girmeden hoş bir karşılama olan bu süsler, ev içindeki oda kapılarında da kullanılabiliyor. Ev içinde daha çok çocuk ve bebek odalarının kapısına asılan bu süsler, hazır olarak dekorasyon malzemesi satan mağazalarda satılabiliyor. Bunun dışında el becerisine güvenen hamarat hanımlar da evde kendi başlarına özel kapı süsleri hazırlayabiliyor. Siz de kendi hoş kapı süsünüzü kendiniz hazırlamak istiyorsanız, kolay kapı süsü nasıl yapılır resimli anlatım konumuzu inceleyip hazırlayabilirsiniz.

Evde kapı süsü yapımı için gerekli olan malzemeleri herkes kolaylıkla istediği zaman her yerde bulabilir. Bu aşamada belirli bir malzeme listesi vermek istemiyoruz. İstenilen her tür malzeme kullanılabilir.

kapı süsü malzemeleri

kapı süsü malzemeleri

Örnek çalışmamızda ince çiçek dallarından yapılan yuvarlak çemberden yararlanılmıştır. Uzunca bir kurdele ve diğer süslemeler ile siz de çok hoş bir kapı süsü elde edebilirsiniz.

kolay kapı süsü yapımı

kolay kapı süsü yapımı

İlk olarak çember haline getirilen orta yuvarlakta boşluk kalmayacak kadar şekilde kurdele ile sarılır. Bu aşamada boşluk kalmamasına dikkat edilir ve kurdele güzel bir şekilde sarılır.

çiçekli süsleme

çiçekli süsleme

Kurdele ile kaplama yaptıktan sonra süsleme aşamasına geçilir.

kapı süsü yapımı

kapı süsü yapımı

İstenilen bir renkte tül parçası ile çemberinin etrafı kaplanır. Bu kaplama sırasında dikişlerin sıkı olmasına dikkat edilir.

kapı süsü yapma

kapı süsü yapma

Tül tamamen kaplandıktan sonra diğer süslemeler de dikiş ile eklenir.

kolay kapı süsü yapım

kolay kapı süsü yapım

Bu süslemelerde genelde parlak ve canlı renklere sahip değişik motifler kullanılabilir.

evde kapı süsü yapımı

evde kapı süsü yapımı

Çiçek, kelebek, yıldız, kuş gibi şekillerin sıkça kullanıldığı kapı süslerinde ayrıca ponpon ve tüylü hayvan figürleri de kullanılabilir.

evde kapı süsü yapılışı

evde kapı süsü yapılışı

Resimdeki gibi bir süsleme yapıp kapı süsünüzü kullanabilirsiniz.

Evde kapı süsü yaparken farklı malzemeler kullanarak daha değişik süsler elde edebilirsiniz. Bu malzemelerin seçiminde kendi zevkinizi, genel dekorasyon ile uyumu ve kullanılacak olan odanın dekorasyonunu göz önüne alıp malzeme seçimi yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir