Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / KOLAY UZUN LİF MODELİ RESİMLİ ANLATIM


KOLAY UZUN LİF MODELİ RESİMLİ ANLATIM

Kolay uzun lif modeli resimli anlatım konum ile sizlere çok basit bir uzun lif örneğinden bahsetmek istiyorum. Hem pratik, hem özel bir görüntüye sahip uzun lif modeli arıyorsanız, bu örnek tam size göre. Kısa sürede kullanıma hazır hale getirebileceğiniz bu uzun lif modelini, çeyizlik ya da hediyelik olarak da hazırlayabilirsiniz. Sözü kısa kesip hemen bu kolay lif modeline geçmek istiyorum.

Yapımını anlatacağım lif modeli ortasında 3 adet baklava şekli bulunan bir uzun lif modeli. Bunun için ilk olarak baklavalardan birinin yapımı ile örgüye başlayın. Tığ ile istediğiniz boyutta bir kare oluşturun ve bunu yaparken isterseniz tam orta kısmına minik bir çiçek deseni yapın. İlk kare bittikten sonra bitiş yerinden kesmeden yine aynı boyutta bir kare yapmak zincir çekin ve zincirlerden devam ederek ikinci sonrasında da üçüncü kareyi oluşturun.

Uzun lif modelinin orta kısmındaki baklavaların ardından renkli ip ile çevrelerini doldurun ve dikdörtgen şeklini vererek uzun lif örneğini tamamlayın. Sonrasında yine beyaz renk ile tığ işi kenar gidin ve en son minik ponponlar ile süsleyerek uzun lif yapılışı çalışmasını tamamlayın.

Uzun lif nasıl yapılır, konusu ile ilgili bilgilere yer verdiğim konumun sonuna geldik. Eğer siz de bu hoş uzun lif modelini beğendiyseniz, aşağıdaki resimleri inceleyip aşama aşama hazırlayabilirsiniz. Örnek çalışmada kullanılan mor rengin yerine dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

uzun-lif-yapılışı

DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2018-orgu-lif-modeli

BANYO LİFİ NASIL ÖRÜLÜR?

BANYO LİFİ NASIL ÖRÜLÜR? Hanımların örgü modellerine ilgisi çok fazladır. Özellikle de kız çocuğu anneleri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir