KOLAY UZUN LİF MODELİ RESİMLİ ANLATIM

Kolay uzun lif modeli resimli anlatım konum ile sizlere çok basit bir uzun lif örneğinden bahsetmek istiyorum. Hem pratik, hem özel bir görüntüye sahip uzun lif modeli arıyorsanız, bu örnek tam size göre. Kısa sürede kullanıma hazır hale getirebileceğiniz bu uzun lif modelini, çeyizlik ya da hediyelik olarak da hazırlayabilirsiniz. Sözü kısa kesip hemen bu kolay lif modeline geçmek istiyorum.

Yapımını anlatacağım lif modeli ortasında 3 adet baklava şekli bulunan bir uzun lif modeli. Bunun için ilk olarak baklavalardan birinin yapımı ile örgüye başlayın. Tığ ile istediğiniz boyutta bir kare oluşturun ve bunu yaparken isterseniz tam orta kısmına minik bir çiçek deseni yapın. İlk kare bittikten sonra bitiş yerinden kesmeden yine aynı boyutta bir kare yapmak zincir çekin ve zincirlerden devam ederek ikinci sonrasında da üçüncü kareyi oluşturun.

Uzun lif modelinin orta kısmındaki baklavaların ardından renkli ip ile çevrelerini doldurun ve dikdörtgen şeklini vererek uzun lif örneğini tamamlayın. Sonrasında yine beyaz renk ile tığ işi kenar gidin ve en son minik ponponlar ile süsleyerek uzun lif yapılışı çalışmasını tamamlayın.

Uzun lif nasıl yapılır, konusu ile ilgili bilgilere yer verdiğim konumun sonuna geldik. Eğer siz de bu hoş uzun lif modelini beğendiyseniz, aşağıdaki resimleri inceleyip aşama aşama hazırlayabilirsiniz. Örnek çalışmada kullanılan mor rengin yerine dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.

uzun-lif-yapılışı


DANTEL KELEBEK YAPMAK ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir