KUMAŞTAN ÇANTA YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Kumaştan çanta yapmak resimli anlatım konusu ile sizlere kendi el emeğiniz ile yeni bir çanta yapmanın en kolay yolunu anlatacağım. Resim ve şema ile desteklediğim bu anlatım sayesinde her hangi bir dikiş bilgisi olmayanlar bile çok rahat bir şekilde kendi kumaş çantası kendisi hazırlayabilir. Şimdi sizleri daha fazla merakta bırakmadan kumaş çanta yapımının detaylarına geçiyorum.

Kumaştan çanta yapımı için dikdörtgen şeklinde istediğiniz desende dayanıklı ve sağlam bir kumaş yeterli. Hazırlamak istediğiniz çantanın boyutuna göre istediğiniz uzunlukta bir kumaş seçebilirsiniz. Kullanacağınız kumaşı düz bir yere serin. Boyutunu ölçün. Bu ölçüye göre kenarlarını ve çanta alt kısmını belirleyin. Belirlediğiniz ölçüleri unutmamak için bir kenarı yazın. Sonrasında bu ölçülere göre taban kısmının olması gereken yerleri biraz içe doğru yuvarlar şekilde kesip çıkarın.

Kumaş çantanın dikim aşamasında ilk olarak kumaş tersten ikiye katlayın. Katlanan kumaşı yanlardan dikkatli bir şekilde dikin. Çantanın kapanması için üst kısmına halat gibi kalın ipler ve 2 adet kumaş parçası ile açma-kapama büzgüsü yapın. Bu büzgü için kullanılan iplerin ucuna büyük boncuklar ile süsleme yapabilirsiniz.

Kumaş çanta nasıl yapılır sorusu ile ilgili konumun sonunda şemalı olarak çanta kumaş yapımının resimlerini sizlerle paylaşıyorum. Sizde bu resimleri inceleyerek kendi çantanızı hazırlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

kumaştan-çanta-yapmak-resimli-anlatımlı

Yorum yapın