Ana Sayfa / ÖRGÜ/TIĞ İŞİ / ANLATIMLI ÖRGÜLER / ÖRGÜ ANAHTARLIK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM


ÖRGÜ ANAHTARLIK YAPIMI RESİMLİ ANLATIM

Örgü anahtarlık yapımı resimli anlatım konum ile sizlere sevimli mi sevimli anahtarlık modellerinin yapımını anlatacağım. Sizler için farklı ve özel tasarım çalışmalarını araştırırken karşıma çıkan örgü anahtarlık benim çok ilgimi çekti. Sizlerin de çok beğeneceğini düşündüğüm için hemen paylaşmak istedim.

Örgüden anahtarlık yapılışı için origami iplerinden kullanabilirsiniz. İlk olarak sihirli halka ile örgüye başlayın. Eğer sihirli halka yapımını bilmiyorsanız, sitede yer alan “Sihirli Halka Nasıl Yapılır?” konulu yazımdan detaylarını inceleyebilirsiniz. Sihirli halka yapımından sonra vermek istediğiniz şekle göre anahtarlığa şekil verebilirsiniz.

Örnek çalışmada hazırlanan minik hayvan figürleri için tığ ile bere yaparken kullandığınız teknikleri kullanın. Sihirli halka ve sık iğne teknikleri ile minik bir bere modeli hazırladıktan sonra eşek figürü için uzun kulaklar, ayı figürü içinse yuvarlak kulaklar hazırlayın. Hayvan figürlerine yüz şekli vermek için burun kısımlarını da örneklere bakarak örebilirsiniz. En son aşamada göz ve anahtarlık aksesuar kısımlarını da hazırlayıp mini anahtarlıkları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Örgü anahtarlık nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim konumun sonuna geldim. Siz de aşağıdaki resimleri inceleyerek kısa sürede örgüden mini anahtarlık sahibi olabilirsiniz. Kolay gelsin.

source

örgü-anahtarlık-yapımı-resimli

KEÇE KUMAŞINDAN KAKTÜS İĞNELİK YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!_4

YAZLIK KIZ BEBEK VE ÇOCUK ÖRGÜ ELBİSELERİ ARASINDAN SEÇİLMİŞ BASİT BİR MODEL!

Yazlık kız bebek ve çocuk örgü elbiseleri modellerinden jile elbise yapımını sizlere anlatacağız. Bunun için …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir