ÖRGÜ BAYKUŞ NASIL YAPILIR

Kazak, atkı ve şapkalarda farklı modeller sıklıkla kullanılmaktadır. Bu modellerden birisi de örgü baykuş modelidir.

Baykuşlu örgü nasıl örülür?

Örülecek baykuşu istediğiniz boyutta ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz sayıda ilmek attıktan sonra iki sıra düz örülür. İlk dört ilmek atlanır. Arkadaki dört ilmek öne ve sağ şişe alınır. Atlanan ilmekler tekrar sol şişe takılır. Düz olarak örülür. Örüldükten sonra son değişime kadar pirinç örülür. Pirinç bir düz bir ters örülür. Sondaki 8 ilmekten dördü çıkarılır. Diğer dört ilmak sol şişe geçirilir çıkarılan ilmekler tekrar şişe geçirilir. 10 tane düz örgü örülür. Baykuşun kafası için 4 ilmekten sonra ilk iki ilmek ve sonraki iki ilmek burgu yapılır.

Bir sıra bittikten sonra arkadan düz örgü örülür. Bir sıra düz gidilir. Tekrar yukarıda bahsedilen burgu işlemi yapılır. Arkadan tekrar düz gidilir. Baykuş modeli kendini modelde göstermeye başlar. Baykuşun gözleri içinde çeşitli aksesuarlar kullanılabilir.

Baykuşlu örgü nasıl örülür? Sorusuna bu şekilde cevap bulunmuş olur. Özellikle çocuklar için öreceğiniz birçok örgüde bu modeli uygulayabilirsiniz.

Tığ işi baykuş nasıl yapılır yazımız için TIĞ İŞİ BAYKUŞ BERE YAPIMI

Kumaştan baykuş yastık yapımı için ANLATIMLI KUMAŞTAN BAYKUŞ YASTIK YAPMAK yazılarımıza göz atabilirsiniz.


ÖRGÜ BAYAN YELEKLERİ YAPIMI VE MODELLERİ başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir