ORİGAMİ KELEBEK YAPMAK RESİMLİ ANLATIM

Origami kelebek yapmak resimli anlatım konusu, origami çalışmalarına göz attığım ilk günden beri aklımdaydı. Kağıttan rengarenk kelebek yapmak çocuklar ile birlikte yapılabilecek eğlenceli çalışmalardan biri. Ben bu çalışmayı yaparken ufak çocuğu olan annelerin mutlaka çocukları ile birlikte yapmasını tavsiye ediyorum. Origami kelebek yapımının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Origami kelebek yapımı, origami konusunda yapılan ilk çalışmalardan biridir. Katlama sanatının tekniklerini uygulayarak elde edilen bu renkli kelebekleri el işi süslemelerinde, çerçeve tasarımında ya da çocuk odası süslemesi olarak kullanabilirsiniz. Farklı büyüklüklerde oluşturabileceğiniz bu kelebekleri istediğiniz şekilde süsleyip hoş tasarımlar yapabilirsiniz.

Origami çalışmaları benim anne ve çocuk eğitici çalışmaları arasında ilk sıralarda gördüğüm çalışmalardan. Annelerin yeni bilgiler edinmesini sağlayan bu el işi tekniği, çocukların da el becerilerinin ve zekalarının gelişimine katkı sağlıyor. Farklı renklerde hazırladığınız kağıttan kelebekleri çocuğunuz ile birlikte değerlendirerek eğlenceli ve eğitici vakitler geçirebilirsiniz.

Origami kelebek nasıl yapılır sorusunun cevabını verdiğim yazımın sonunda sizlerle aşama aşama kağıttan kelebek yapımının resimli anlatımını paylaşıyorum. Bu şemaya bakarak kolaylıkla siz de kağıttan kelebekler hazırlayıp kullanabilirsiniz.Kolay gelsin.

origami-kelebek-yapmak-resimli-anlatım

source

 

Yorum yapın