Ana Sayfa / EL İŞLERİ / DANTEL MODELLERİ / OVAL DANTEL MODELLERİ VE YAPIMI
OVAL DANTEL MODELLERİ VE YAPIMI_4
DANTEL SEHPA ÖRTÜSÜ MODELLERİ

OVAL DANTEL MODELLERİ VE YAPIMI

Fiskos , sehpa , yatak odası ve şömentabllarda en çok tercih edilen dantel örneklerinden olan oval dantel modelleri ve yapımını sizlerle paylaşacağız. Oval dantel modelleri bir başka deyişle yuvarlak dantel modelleri bu alanlarda hoş ve zarif durmakta ve kare dantel ya da diğer dantel modelleri kadar tercih edilmekte.

Oval dantel modelleri birçok farklı dantel modelinden oluşsabilir. İçerisine kare , yuvarlak, gül, çiçek gibi dantel motiflerini ekleyerek süsleyebilirsiniz. Yapmaya başlamadan önce hangi motifleri kullanıcağınıza karar vermeli buna göre de tek tek mi ya da tek bir parça olarak mı öreceğinize karar vermelisiniz.

Tek bir parça olarak oval dantel yapacaksanız iki tarafında dolgulu örnekler olan ve parçanın diğer taraflarında basit ve sade bir örgü ile devam edebilirsiniz.

Oval dantelleri fiskos ,sehpa ya da yatak odası gibi yerlerden hangisinde kullanacak olsanız da sade olması her zaman daha zarif ve şık görünüm sağlayacaktır. İplik tonunu seçerken oval danteli kullanacağınız alandaki dekorasyona göre beyaz ya da kemik tonlarında tercih edebilirsiniz.

Oval dantellerin bir başka kullanım alanı ise tepsilerdir. Birbirinden farklı ve zarif tepsi örtüsü modelleri için 20 ADET EN GÜZEL DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ MODELLERİ yazımıza göz atmayı unutmayın.

Hem sizlere oval dantel modelleri ile ilgili fikir verecektir hem de kullanım alanları olarak farklılıklar oluşturabilirsiniz.

 

 

12 ADET ÖRGÜ KELEBEK MODELİ VE YAPILIŞI başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Arama Terimleri: kolay dantel 3lu sehpa örnekleri

İlginizi Çekebilir

Örgü oyuncak bebek yapımı anlatımlı

ÖRGÜ OYUNCAK BEBEK YAPIMI VİDEOLU ANLATIMLI

Örgü Bebek Yapımı Eskiden yokluktan ev hanımları çocuklarına örgü işleriyle oyuncak yapardı, şimdilerde ise örgü …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir