OVAL DANTEL MODELLERİ VE YAPIMI

Fiskos , sehpa , yatak odası ve şömentabllarda en çok tercih edilen dantel örneklerinden olan oval dantel modelleri ve yapımını sizlerle paylaşacağız. Oval dantel modelleri bir başka deyişle yuvarlak dantel modelleri bu alanlarda hoş ve zarif durmakta ve kare dantel ya da diğer dantel modelleri kadar tercih edilmekte.

Oval dantel modelleri birçok farklı dantel modelinden oluşsabilir. İçerisine kare , yuvarlak, gül, çiçek gibi dantel motiflerini ekleyerek süsleyebilirsiniz. Yapmaya başlamadan önce hangi motifleri kullanıcağınıza karar vermeli buna göre de tek tek mi ya da tek bir parça olarak mı öreceğinize karar vermelisiniz.

Tek bir parça olarak oval dantel yapacaksanız iki tarafında dolgulu örnekler olan ve parçanın diğer taraflarında basit ve sade bir örgü ile devam edebilirsiniz.

Oval dantelleri fiskos ,sehpa ya da yatak odası gibi yerlerden hangisinde kullanacak olsanız da sade olması her zaman daha zarif ve şık görünüm sağlayacaktır. İplik tonunu seçerken oval danteli kullanacağınız alandaki dekorasyona göre beyaz ya da kemik tonlarında tercih edebilirsiniz.

Oval dantellerin bir başka kullanım alanı ise tepsilerdir. Birbirinden farklı ve zarif tepsi örtüsü modelleri için 20 ADET EN GÜZEL DANTEL TEPSİ ÖRTÜSÜ MODELLERİ yazımıza göz atmayı unutmayın.

Hem sizlere oval dantel modelleri ile ilgili fikir verecektir hem de kullanım alanları olarak farklılıklar oluşturabilirsiniz.

 

 

Yorum yapın