TAŞ BOYAMA NASIL YAPILIR?

Taş boyama nasıl yapılır sorunuza cevap niteliğinde olabilecek bilgileri paylaşmak istedik. Taş boyama sanatı son zamanlarda sıkça karşılaştığımız, çok hoş bir görünümü olan doğal sanatlardandır. Doğada bulunan taşların üzerini hayal ettiğimiz şekilde renklendirerek, çok hoş dekoratif süslemeler haline getirebiliyoruz.

Taş Boyaması Nasıl Yapılıyor?

Taş boyaması için ihtiyacınız olan pürüzsüz yüzeyli taşlar ve boyalardır. Taşlık plajlarda bulabileceğiniz pürüzsüz taşların üzerini istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Taş yüzeyi boyaması için akrilik boyalar, cam veya kumaş boyaları, keçeli kalemler gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Taş yüzeyini şekilli olarak boyamak için öncelikle hayal ettiğiniz tasarımı kalemle çizmenizi öneriyorum. Kalemle çizdiğiniz tasarımın üzerini istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Taşlar üzerindeki desenlerle çok hoş görünümlere sahip oluyor. Genellikle arkasına mıknatıs yapıştırılarak buzdolabı süsü şeklinde kullanılabiliyorlar. Bununla birlikte sehpa üzerinde de dekoratif bir şıklı oluşturabiliyorlar. Taş boyaması yapmak için seçeceğiniz tasarım tamamen sizin hayal gücünüze bırakılıyor. İlhan almak için farklı tasarımlara sahip taş boyama sanatlarını inceleyebilirsiniz.

tas-boyama-nasil-yapilir


ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir