TAŞ BOYAMA NASIL YAPILIR? | Kendinyapsana.com
Ana Sayfa / NASIL YAPILIR / TAŞ BOYAMA NASIL YAPILIR?

TAŞ BOYAMA NASIL YAPILIR?

Taş boyama nasıl yapılır sorunuza cevap niteliğinde olabilecek bilgileri paylaşmak istedik. Taş boyama sanatı son zamanlarda sıkça karşılaştığımız, çok hoş bir görünümü olan doğal sanatlardandır. Doğada bulunan taşların üzerini hayal ettiğimiz şekilde renklendirerek, çok hoş dekoratif süslemeler haline getirebiliyoruz.

Taş Boyaması Nasıl Yapılıyor?

Taş boyaması için ihtiyacınız olan pürüzsüz yüzeyli taşlar ve boyalardır. Taşlık plajlarda bulabileceğiniz pürüzsüz taşların üzerini istediğiniz şekilde renklendirebilirsiniz. Taş yüzeyi boyaması için akrilik boyalar, cam veya kumaş boyaları, keçeli kalemler gibi malzemelerden faydalanabilirsiniz. Taş yüzeyini şekilli olarak boyamak için öncelikle hayal ettiğiniz tasarımı kalemle çizmenizi öneriyorum. Kalemle çizdiğiniz tasarımın üzerini istediğiniz renklerde boyayabilirsiniz. Taşlar üzerindeki desenlerle çok hoş görünümlere sahip oluyor. Genellikle arkasına mıknatıs yapıştırılarak buzdolabı süsü şeklinde kullanılabiliyorlar. Bununla birlikte sehpa üzerinde de dekoratif bir şıklı oluşturabiliyorlar. Taş boyaması yapmak için seçeceğiniz tasarım tamamen sizin hayal gücünüze bırakılıyor. İlhan almak için farklı tasarımlara sahip taş boyama sanatlarını inceleyebilirsiniz.

tas-boyama-nasil-yapilir

ÜÇGEN DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

2 Li Pirinçli Baklava Örgü Modeli Yapılışı

İKİLİ PİRİNÇLİ BAKLAVA ÖRGÜ MODELİ YAPIMI VİDEO ANLATIM

Son dönemlerin meşhur örgüleri arasında yer alan İkili Pirinçli Baklava Örneği, tarafımızca sizlere adım adım …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir