Üçgen Yazlık Şal Modeli

YAZLIK ÖRGÜ ŞAL MODELLERİ

Yazlık örgü şal modelleri benim çok hoşuma gidiyor. Yaz mevsiminde daha sık yapılan açık mekan düğünleri ya da eğlencelerde serin havalardan korunmak için abiye kıyafetlerin üzerinde de rahatça kullanılan bu giyim ürünleri, hem şiş hem de tığ ile örülebiliyor. Ben daha çok tığ işi örülen yazlık örgü şal modellerini tercih ediyorum.

Yazlık şal modellerine genel olarak baktığımda tığ işi örgü şal modellerinin daha yoğunlukta olduğunu görüyorum. Şiş ile örülen modellere göre daha ince yapılı olan bu tığ işi şal modelleri, yaz aylarında rahat bir şekilde kullanılıyor. Gelin şalı olarak da ad verilen ve düğünlerde ihtiyaç olduğunda gelinlerin kullandığı beyaz özel yapım şallar da genelde tığ işi olarak hazırlanıyor. Bu özel şal modelleri, çoğunlukla simli ip ya da boncuk süslemeleri ile özel bir tasarıma kavuşturuluyor.

Yazlık örgü şal modelleri bu sene daha çok üçgen şallardan oluşuyor. Uçları püsküller ile süslenen bu özel şallar, kullanım açısından daha kolay bir kullanım sağlıyor. Üçgen şalların yanı sıra uzun ince şal modelleri de hem zariflikleri hem de çantada ya da elde daha kolay taşınmaları nedeni ile çok tercih ediliyor.

Yazlık şal modelleri hakkında verdiğim kısa bilgilerin ardından şimdi sizlerle en özel ve hoş yazlık şal modelleri resimlerini paylaşıyorum. Keyifli ve yaratıcı günler.

YAZLIK ÖRGÜ ŞAL MODELLERİ


EN YENİ ŞAL MODELLERİ 2016 başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir