KARE DANTEL YAPIMI VE SEÇME ÖRNEKLER

El işi ve el emeği ürünler günümüzde giderek daha da değerlenmektedir. Özellikle evlerine farklı bir hava katmanın yanında biraz nostaljik bir atmosfer yaratmak isteyenler tercihi dantelden yana kullanıyor. Bu yüzden de kadınlar en çok farklı tarzlarda ki dantel modellerini merak edip araştırırken kare dantel modelleri en sık tercih edilenlerin başında yer alıyor.

Bu yüzden kendilerine farklı gelen kare dantel modellerini araştırırken yapım aşamalarını da takip ederek birbirinden güzel modellerle evlerinde ki masa ve konsollara farklı bir soluk getiriyorlar.

Kare dantel modelleri arasında en sık tercih edilen ve yapımı da oldukça kolay olan bir modelin yapılışını sizinle paylaşmak istiyoruz.

Öncelikle ipinizin rengine karar verdikten sonra yapacağınız dantelin büyüklüğünde karar kılmanız gerekmektedir. 6 zincir çekilerek ve daire kapatılarak başlanan bu model de ikinci sıra olarak 3 sıra trabzan ve 3 zincir yapılır. Böylece sıra tamamlanmış olur. Bu şekilde istenilen büyüklüğe gelene kadar bütün sıralar bu şekilde yapılır ve kare motif tamamlanır. Bu şekilde yapılan kare danteller istenilen büyüklük için yeterli miktarda yapıldıktan sonra kareler birleştirilerek büyük bir örtü oluşturulmuş olunur.

Bir diğer kare modele ise 12 tane zincir çekilerek ve daire kapatılarak başlanır. Sonra 20 adet trabzan yapıldıktan sonra sırayla bu işleme devam edilerek kare motif tamamlanmış olur.

DANTEL KARE MASA ÖRTÜSÜ MODELLERİ yazımızı inceleyebilir şemalı anlatım için KARE DANTEL MOTİFLERİ ŞEMALI ANLATIM yazımız göz atabilirsiniz.

 

Yorum yapın