TUNUS İŞİ BEBEK YELEK MODELİ YAPIMI ANLATIMLI

Bugün yeni trendlerden bir tanesi olan tunus işi bebek yelek modeli ile ilgili yazımızı paylaşıyoruz.

Öncelikle tunus işi bebek yelek yapımı için gereken malzemeler tunus tığı ve ip. Yelek yapımına istenen ölçülere uygun olarak zincirle başlıyoruz ve sonrasında lastik bölümünü örmeye devam ediyoruz. Bu bölümde prinç modeli ya da istediğiniz gözünüze hoş gelecek başka bir model uygulayabilirsiniz. Lastik bölümünü gereken uzunlukta ördükten sonra modeli koymaya başlıyoruz ve yelekte kullanacağımız ikinci renk ipi bağlıyoruz. Örgünün orta bölümüne kadar prinç modeli ile devam ediyoruz. Prinç yerine istediğiniz diğer örgü ile devam edebilirsiniz. Orta kısıma geldiğimizde 5 adet düz ilmek kalacak şekilde ayarlayın. Sağ ve sol taraf ortada 5 ilmek düz ve bu 5 ilmeğin sol ve sağ kısmında pıtırcıklar yaparak modeli kurguluyoruz.

Erkek ya da kız bebekler için kullanabileceğiniz çok güzel bir tunus işi bebek yeleği artık hazır. Fikir vermesi açısından aşağıdaki fotoğrafları tıklayarak alternatiflere göz atabilirsiniz.

Tunus işi örme tekniği nasıl yapılır öğrenmek için TUNUS İŞİ ÖRME TEKNİĞİ NASIL YAPILIR? yazımızı inceleyebilirsiniz.


ÖRGÜ BUZDOLABI SÜSÜ NASIL YAPILIR? başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer İçerikler

yasemin

yasemin

1986 İzmir doğumluyum. 7 yıldır çeşitli kadın sitelerinde makale yazarlığı yaptıktan sonra edindiğim deneyimleri bayanlarla paylaşmak için kendi projelerimi üretmeye başladım. Kızım dünyaya geldikten sonra başlayan el işi serüvenim o büyüdükçe kendin yap çalışmalarını da kapsayamaya başladı. Bu konularda edinmiş olduğum deneyim ve araştırmaları el işi sevenlerle kendinyapsana.com'da paylaşıyorum. Sizler de yorumlarınızla bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi bize aktarabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir