Ana Sayfa / DEKORASYON / KALIN İPLE ÖRÜLEN BATTANİYELER

KALIN İPLE ÖRÜLEN BATTANİYELER

Kalın iple örülen battaniyeler son zamanlarda bir hayli popüler olmuş durumdadır. Ev dekorasyonunda büyük bir dikkat çekicilik oluşturan bu battaniyelerin isimleri Chunky Battaniye olarak geçmektedir. Çok kalın pamuklu iplerle örülen devasa battaniyeleri siz de gördüğünüzde aşık olacaksınız.

Dev Örgü Battaniyeler Nasıl Yapılıyor?

Dev örgüler olarak bilinen Chunky battaniyeler, dev şişler ile örülmektedir. Bu şişleri heryerde bulamayabilirsiniz. Bir çok kişi marangoza gidip istediği ölçülerde şiş yaptırmaktadır. Bununla birlikte elinde örenlerin sayısı da bir hayli fazladır. Kalın iple örülen battaniyeleri siz de örmek isterseniz, öncelikle ipleri temin etmelisiniz. Çok kalın ve özel bir yumuşak yapıya sahip olan devasa ipler ile battaniyeleri örebilirsiniz. Bu ipleri Türkiye’de de satan bir çok dükkan mevcut. İnternet sitelerinden de satın alabilirsiniz. Aynı zamanda, yurtdışında sipariş vermeye alışkınsanız eğer bu ipleri yurtdışı alışveriş sitelerinde bulabilirsiniz. Çeşitli renklerde örülen dev battaniyeler ile ev dekorasyonu oluştururken, kışın soğunda içinizi de ısıtabilirsiniz. Sıcacık ve şık görünümü ile ilgi çeken battaniye modellerini aşağıdaki galeride inceleyebilirsiniz.

TAHTA KASALARLA DEKORATİF KİTAPLIK RAFI YAPMAK başlıklı kendin yap yazımızda resimli anlatım ile hakkında bilgiler verilmektedir.

İlginizi Çekebilir

KORDON İPTEN ÖRGÜ SEPET NASIL YAPILIR?

Kordon ipten örgü sepet nasıl yapılır konusuna sizin için değinmek istedim. Bu tür sepetleri penye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir