KURDELE NAKIŞI ÇİÇEK YAPILIŞI

Günümüzde el sanatları ve hobi faaliyetleri gelişme göstermektedir. Bu gelişmeler, sağlanan kolaylıklar ile beslenmekte ve geniş kitlelere hitap etmektedir. Resim, işleme ve oya gibi pek çok alanlarda çalışılmakta ve özgün modeller ortaya çıkmaktadır. Bu yazımızda bahsedeceğimiz kurdele nakışı çiçek yapılışı, geniş bir kitlenin tercih ettiği ve pek çok alanda kullanımı kolay olan bir faaliyettir. Özellikle kız çocuğu olan annelerin, orijinal toka ya da patik modellerine ulaşmaları hem kolay hem de ucuz bir yolla mümkün olacaktır.

Kurdele nakışı çiçek yapılışı adımlar ile anlatılmasından önce, çiçek motifiyle birlikte daha farklı modellerin de yapılabileceğini belirtmekte fayda olacaktır. Kişisel beğenilere göre, yapılacak motif tercih edilebilir.

İlk olarak, 7 cm uzunluğunda ve 1 cm genişliğindeki kurdele parçalarının her biriyle birer yaprak yapılmaktadır. Bunun ardından bu yapraklar, bir silikon yardımıyla yan yana birleştirilerek yeni bir görünüm kazandırılıyor. Bu yapılan çiçek, toka olarak kullanılacağı gibi patiklerimizin de estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı olabilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken, kurdelenin bir ucunun iğne yardımıyla diğer ucuna birleştirilmesi daha sağlam bir görüntünün oluşmasına kolaylık sağlayacaktır.

Ya da bir makas yardımıyla da kurdelelerin birleştirilmesi ve sağlam bir yaprak görünümünün verilmesi mümkün olmaktadır. Makasın ucu aracılığıyla daha düzgün bir yaprak oluşumu sağlanabilir. Böylelikle yapıştırıldıktan sonra herhangi bir sorunla karşılaşılmayacak ve kusursuz bir görünüm oluşacaktır.

Sitemizde yer alan diğer ilgili yazılarımızda kurdele nakışlı çeyizlik havlu modelleri , havlu kenarları örnekleri ve örgü tekniği için ilgili yazılarak tıklayarak ulaşabilirsiniz.

KURDELE NAKIŞLI ÇEYİZLİK HAVLU MODELLERİ

KURDELE NAKIŞLI HAVLU KENARI ÖRNEKLERİ

KURDELE ÜZERİNE ÖRGÜ TEKNİĞİ

 

Yorum yapın